Niektórzy mogą zasnąć wyłącznie kładąc się na brzuchu, inni nie wyobrażają sobie nocnego odpoczynku na boku, a jeszcze inni śpią wyłącznie na plecach. Każda z tych pozycji ma swoje wady i zalety – w jaki sposób należy się ułożyć, aby nasz organizm mógł się w pełni zregenerować?

Kiedy śpimy nasz metabolizm zwalnia, stąd mogłoby się wydawać, że więcej snu przekłada się na mniejsze zużycie energii, co w efekcie prowadzi do zwiększenia masy ciała. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Podczas snu nasz organizm może się zregenerować, dzięki czemu mamy lepszy nastrój, więcej energii i rzadziej sięgamy po kaloryczne przekąski.

Chrapanie to dolegliwość uciążliwa przede wszystkim dla otoczenia osoby borykającej się z tym problemem. Jedną z głównych jego przyczyn jest niewłaściwy tryb życia. Czasem wystarczy zmiana kilku złych nawyków, aby skutecznie pozbyć się kłopotu.

Niektórzy decydują się na dwie kołdry – letnią i zimową, która jest nieco grubsza, a tym samym cieplejsza. Dużym uznaniem już od wielu lat cieszą się kołdry naturalne. Wbrew pozorom mogą je stosować również alergicy, a jej właściwości zapewniają komfortowe użytkowanie.