Kołdra puchowa, czy półpuchowa?

Puch, czy półpuch?

Puch jest wierzchnią warstwą piór gęsich, która ma za zadanie chronić te ptaki przed utratą ciepła. Ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne pościel z takim wypełnieniem z pewnością uchroni nas przed chłod

em w zimowe noce. Ze względu na fakt, że tego typu produkty są raczej drogie, nieco bardziej atrakcyjne cenowo rozwiązanie stanowią kołdry półpuchowe. Charakteryzują się one optymalną cyrkulacją powietrza, a jednocześnie są ciepłe. Oprócz tego można je prać, co gwarantuje długotrwałe użytkowanie.

Nie tylko kołdry

Poduszka puchowa prawdopodobnie nie sprawdziłaby się w użytkowaniu, ponieważ puch jest tak delikatny, że wsad „uciekałby” i się zbijał w grudki, a to na pewno nie jest wygodne. Dlatego też zdecydowanie lepsze będą poduszki półpuchowe – bardziej sprężyste i nieco grubsze od poduszek z pierza dartego.

Nie dla alergików?

Mogłoby się wydawać, że kołdry i poduszki z puchu i półpuchu to produkty, z których powinni zrezygnować alergicy. Tymczasem okazuje się, że wypadają one lepiej niż pościel syntetyczna reklamowana jako idealna dla osób mających problemy z uczuleniem. Według badań poduszka syntetyczna wypełniona poliestrem zawiera znacznie więcej alergenów niż z wkładem naturalnym. Warto wziąć to pod uwagę podczas zakupów – może się bowiem okazać, że lepszym wyborem będzie pościel puchowa, niż kolejna kołdra syntetyczna, która nie do końca spełni swoje zadanie, a nawet może przyczynić się do wystąpienia reakcji alergicznej. Ma to szczególnie duże znacznie w przypadku dzieci.

Jak dbać o pościel półpuchową?

Każdą pościel – niezależnie od tego, czy jest to produkt syntetyczny, czy też w pełni naturalny – trzeba co kilka miesięcy odświeżyć. Pranie puchowych i półpuchowych kołder oraz poduszek w domowej pralce może powodować zapychanie bębna w tym urządzeniu, a ponadto pochłonie mnóstwo czasu, ponieważ wsad trzeba będzie dokładnie wysuszyć. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się czyszczeniem tego typu pościeli. W ten sposób uzyskamy zamierzony efekt bez większego wysiłku i będziemy mieć pewność, że nasze kołdry i poduszki są higienicznie czyste. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku alergików.

#kołdra #puch #sen #poduszka

Wyróżnione posty
Nie ma jeszcze żadnych opublikowanych postów w tym języku
Cierpliwości...
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square