top of page

Kołdra puchowa, czy półpuchowa?

Puch, czy półpuch?

Puch jest wierzchnią warstwą piór gęsich, która ma za zadanie chronić te ptaki przed utratą ciepła. Ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne pościel z takim wypełnieniem z pewnością uchroni nas przed chłod

em w zimowe noce. Ze względu na fakt, że tego typu produkty są raczej drogie, nieco bardziej atrakcyjne cenowo rozwiązanie stanowią kołdry półpuchowe. Charakteryzują się one optymalną cyrkulacją powietrza, a jednocześnie są ciepłe. Oprócz tego można je prać, co gwarantuje długotrwałe użytkowanie.

Nie tylko kołdry

Poduszka puchowa prawdopodobnie nie sprawdziłaby się w użytkowaniu, ponieważ puch jest tak delikatny, że wsad „uciekałby” i się zbijał w grudki, a to na pewno nie jest wygodne. Dlatego też zdecydowanie lepsze będą poduszki półpuchowe – bardziej sprężyste i nieco grubsze od poduszek z pierza dartego.

Nie dla alergików?

Mogłoby się wydawać, że kołdry i poduszki z puchu i półpuchu to produkty, z których powinni zrezygnować alergicy. Tymczasem okazuje się, że wypadają one lepiej niż pościel syntetyczna reklamowana jako idealna dla osób mających problemy z uczuleniem. Według badań poduszka syntetyczna wypełniona poliestrem zawiera znacznie więcej alergenów niż z wkładem naturalnym. Warto wziąć to pod uwagę podczas zakupów – może się bowiem okazać, że lepszym wyborem będzie pościel puchowa, niż kolejna kołdra syntetyczna, która nie do końca spełni swoje zadanie, a nawet może przyczynić się do wystąpienia reakcji alergicznej. Ma to szczególnie duże znacznie w przypadku dzieci.

Jak dbać o pościel półpuchową?

Każdą pościel – niezależnie od tego, czy jest to produkt syntetyczny, czy też w pełni naturalny – trzeba co kilka miesięcy odświeżyć. Pranie puchowych i półpuchowych kołder oraz poduszek w domowej pralce może powodować zapychanie bębna w tym urządzeniu, a ponadto pochłonie mnóstwo czasu, ponieważ wsad trzeba będzie dokładnie wysuszyć. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się czyszczeniem tego typu pościeli. W ten sposób uzyskamy zamierzony efekt bez większego wysiłku i będziemy mieć pewność, że nasze kołdry i poduszki są higienicznie czyste. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku alergików.

Wyróżnione posty
Nie ma jeszcze żadnych opublikowanych postów w tym języku
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page